Change language: English, Czech
Zavolejte nám: +420-604-650-373
Tržiště 22, Praha Ukázat na mapě
Desatero řidiče

Desatero řidiče


Myslete na to, že řídíte poměrně velké auto o délce 7,4 m, šířce 2,3 m, výšce 2,9 m a váze téměř 3500 kg.
  1. Před rozjezdem vždy zavřete všechna okna nástavby (mohlo by dojít k jejich utržení).
  2. Při jízdě si stanovujte rychlost o 20-30km/h nižší než by tomu bylo u osobního automobilu – zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách a na silnicích nižších tříd a přístupových cestách do kempů a podobně. Trasu si s rozmyslem naplánujte tak, aby při Vaší cestě nedocházelo ke stresovým situacím.
  3. Při jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a možné překážky ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce a světlost mostů.
  4. Na dálnici doporučujeme cestovní rychlost max. 110km/hodinu. Pozor při výjezdu do volné krajiny a při předjíždění kamiónů a autobusů na boční vítr. Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.
  5. Obytný automobil má 6 rychlostních stupňů, prosíme, využijte je tak, abyste motor udržovali spíše v nízkých otáčkách (např. 4. rychlostní stupeň se dá zařadit už při rychlosti 45 km/hodinu). 6. převodový stupeň využijte pro ekonomickou jízdu na dálnicích a na silnicích I. třídy. Motor automobilu nepřetáčejte.
  6. Prosíme Vás o šetrné přejíždění nebo vyhýbaní se terénním nerovnostem na vozovce a přístupových cestách.
  7. Při parkování raději požádejte posádku, aby Vám ukazovala optimální směr tak, abyste obytné auto nepoškodili. To doporučujeme i při vjezdu do kempů, kde jsou většinou vzrostlé stromy nebo tam, kde je to třeba. Využijte i parkovacího asistenta s kamerou (kamera však funguje pouze při zapnutém rádiu).
  8. Prosíme posádku o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou, pokud Vám něco nejde otevřít, zapnout – raději se poraďte. Prosíme Vás, minimálně používejte sílu, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání, i když trošku odlišné, než jste zvyklí ze svých domovů. Prosíme, zacházejte se vším tak, jako by to byl Váš majetek. Děkujeme. V nástavbě se prosím pohybujte bez obuvi.
  9. Berte prosím na vědomí, že ve vozidle a nástavbě platí přísný zákaz kouření a pohybu zvířat.
  10. Při opuštění vozidla nezapomeňte zavřít střešní okna, veškeré dveře, nezapomeňte klíče od vozu a nástavby. Vypněte prosím symbol tlakové vody, vypněte všechna světla a zasuňte markýzu.

Přejeme Vám při cestování mnoho šťastných kilometrů a krásných zážitků a doufáme, že obytný automobil Vám k tomu napomůže.