Change language: English, Czech
Zavolejte nám: +420-604-650-373
Tržiště 22, Praha Ukázat na mapě
Příběh Tržiště

Příběh Tržiště

Jak to vlastně začalo s tím naším jedinečným podnikem?

Vznikl rodinný projekt „Tržiště“.

Myšlenka se zrodila u mého dědy Pavla. Naše rodina žije v krásné venkovské oblasti kousek za Prahou, která je oblíbenou víkendovou destinací mnoha lidí z Prahy. A náš dědeček, velký znalec a milovník pražské a české historie, vždy toužil po místě v samém centru Prahy, kam by mohla rodina jezdit na víkend „na chatu“, tak jako Pražáci jezdí na chatu do přírody.

Pěkný nápad! Dědeček Pavel už nežije, ale my jsme jeho sen zrealizovali. Vytvořili jsme výjimečné místo v samém srdci Malé Strany. A nyní se snažíme kolem něj vytvořit komunitu lidí, která by tento prostor využívala a měla z něho radost. Studio může být využíváno pro mnoho různých účelů, ale základní pocit je krása z malebného místa plného historie a starých časů. No a samozřejmě se snažíme, aby všichni, kdo sem na nějaký čas zavítají, měli pocit intimity, bezpečí a svobody, jakoby byli doma nebo na chatě.

Tomu také odpovídá princip Klubu Tržiště. Členové klubu můžou studio využívat, aniž by nás k tomu fyzicky potřebovali. Přes náš internetový rezervační systém získají přístupový kód, který funguje jako klíč od bytu.

Projekt Tržiště začal v létě 2010. V jeho průběhu jsme provedli několik stavebních úprav a vyřešili řadu problémů. Například vlhkost je řešena speciální úpravou opukového zdiva a sanační omítkou. Větrání a cirkulace vzduchu zajišťuje velice výkonná rekuperační jednotka, která vyměňuje vzduch s malou ztrátou tepla. Rozmyslet dispozici interiéru tak, aby splňoval nároky víceúčelového využití, také nebylo jednoduché. Nemluvě o tom, shodnut se na detailech!

Nyní je studio Tržiště v provozu, ale stále se vyvíjí a vylepšuje. Baví nás to!